Cik daudz svaru zaudēšu 28 dienās?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem par manis veidoto 28 dienu notievēšanas projektu jeb maratonu ir par svara zudumu. Cik daudz svaru zaudēšu 28 dienās? Cik kilogrami tie būs?

Protams, to vēlas zināt praktiski visas, kuras piedalās, jo galvenais mērķis visām ir viens – svara nomešana. Patiesībā, nav viena atbilde par konkrētiem kilogramiem! Kāpēc? Tūlīt paskaidrošu!

Notievēšanas projektus jau vadu gandrīz 5 gadus, protams, ka man ir izveidojusies statistika par sievietēm, kuras ir zaudējušas svaru tieši mana projekta laikā. Tādēļ mana atbilde par svara zudumu ir šāda- viss ir atkarīgs no tā, cik daudz liekais svars Tev ir. Jo vairāk liekais svars, jo lielāka varbutība uz lielāku svara zudumu kilogramu ziņā. Bet tieši un konkrēti kilogramos to izteikt nav iespējams, jo vienai sievietei liekais svars var būt 20 kg, bet citai – tikai 5 kg. Tāpēc visu izsaka procenti. Lai viss būtu skaidrs, esmu savilkusi statistiku un par to tūlīt visu pastāstīšu!

Mani projekti šo gadu laikā ir pierādījuši, ka vidēji sieviete, kura tiešām ievēro visas manas norādes un izveidoto uztura plānu var zaudēt no 8 līdz 10% liekā svara. Jā, nekas mistisks! Visskaidrāk saprast būs tad, ja pastāstīšu 2 piemērus. Tātad, ņemsim par piemēru sievieti, kura sver 90 kg (augums 170 cm), ideāla ķermeņa masa būtu 60-65 kg (tas atkarīgs vēl no citiem faktoriem, kā piemēram, sporto/nesporto un tml.). Šī piemēra sieviete, ja visu ievēro var zaudēt 8 līdz 10% sava liekā svara 28 dienu laikā un kilogramos tas konkrēti būtu no 7 līdz 9 kg.

Paskatīsimies otru piemēru, lai ir vēl saprotamāk! Sieviete, kura sver 65 kg, bet augums ir 165 cm ideālā variantā vēlētos svērt 55 kg. Viņai ir iespēja savukārt zaudēt 5 līdz 6.5 kg liekā svara. Saprotiet? Jo mazāks liekais svars, jo loģiski, ka zaudēsiet mazāk kilogramus!
Ideālais svars nav manis izdomāts, jo normāla kermeņa masa sievietei tiek aprēķināta no auguma atņemot 110. Protams, kā jau minēju, neņemot vērā citus faktorus, ja sieviete ir sportiste, ar palielinātu muskuļu masu, šie dati nebūs atbilstoši.
Ja rodas vēl kādi jautājumi par svara zaudēšanu vai maniem notievēšanas projektiem, droši raksti man!