Kā notievēt līdz vasarai – 2.daļa

Turpinu rakstu sēriju par tēmu – kā notievēt līdz vasarai – 2.daļa. Dažu mēnešu laikā notievēt var būt diezgan liels izaicinājums, īpaši, ja ir daudz liekais svars, ko vēlies zaudēt, taču ar pareiziem ēšanas un fiziskās aktivitātes paradumiem tas ir iespējams.

Ja iepriekšējā rakstā stāstīju par to, ka sākumā vajadzētu pārskatīt savu ēdienkarti, tad nākamais līmenis jau būs sekojošs. Lai sāktu tievēt un notievētu līdz vasarai, ir svarīgi izprast savu ķermeņa masas indeksu (BMI) un kaloriju patēriņu (par BMI vari lasīt spiežot virsū). Tas palīdzēs noteikt, cik daudz kaloriju ir nepieciešams patērēt un sadedzināt, lai sasniegtu vēlamo svara zudumu.

Izveidot veselīgu ēšanas plānu un izvēlēties veselīgus produktus

Nākamais solis ir izveidot veselīgu ēšanas plānu. Tas nozīmē izvēlēties veselīgus produktus, piemēram, sezonas augļus un dārzeņus, riekstus un graudaugus. Ir svarīgi arī izvairīties no neveselīgas pārtikas, piemēram, fast-food, čipsiem, gāzētiem dzērieniem un saldumiem.

Ievērot dzeršanas režīmu un dzert pietiekami daudz ūdens

Trešais solis ir ievērot dzeršanas režīmu. Ūdens ir izšķirošs elements svara zaudēšanā, jo tas var paātrināt vielmaiņu un noņemt toksīnus no organisma. Parasti ieteicams dzert apmēram 30 ml uz 1 ķermeņa kilogramu ūdens dienā, taču šis daudzums var svārstīties atkarībā no individuālajām vajadzībām. Piemēram, ja Tavs idēalais (normālais) svars ir 60 kg, tad 30 ml (ūdens) x 60 kg (svars) =1,8 l dienā.

Veikt fiziskās aktivitātes un trenēties regulāri

Ceturtais solis, lai notievētu līdz vasarai ir fiziskā aktivitāte. Pastaigas, skriešana, riteņbraukšana un citas fiziskās aktivitātes palīdz sadedzināt kalorijas un uzturēt labu formu. Tāpat, regulāri treniņi un sportošana var palīdzēt notievēt un uzturēt vēlamo svara zudumu. Ja vēlies palīdzību, kā tad uzsākt trenēties, droši vari man uzrakstīt, varbūt apdomā opciju pievienoties manai online vingrošanas grupai – tajā ir ne tikai meitenes ar vingrošanas stāžu, bet arī iesācējas. Vairāk par maniem online treniņiem lasi, spiežot virsū.

Radīt sev atbalstošu vidi un atrast motivāciju svara zudumam

Piektais solis ir radīt sev atbalstošu vidi un atrast motivāciju. Atbalstošu vidi rada apkārtējie cilvēki, kas atbalsta Tavus mērķus un ir gatavi palīdzēt tos sasniegt. Motivācija ir svarīga un ja vēlies savu personīgo motivatoru, tad es Tev to varu sniegt – pievienojies kādā no manām programmām!