Sievietes fitnesā jeb bodibildingā

womens fitness (9)Mazliet pastāstīšu, kas ir bodibildings sievietēm, nozīmē sieviete kā bodibildere fitnesā un kā sieviete izskatās šajā sporta veidā – mazliet pieskāršos uztura tēmai un treniņiem.

Vārds „bodibildings” lielākai sabiedrības daļai asociējas ar muskuļotiem vīriešiem un vismuskuļotākām sievietēm, tāpēc runājot par sievietēm bodibildingā gribētos lietot vārdu „fitness”, ko var arī pārprast, jo fitness ir viss būtībā, kas saistīts ar spēka un aerobajiem treniņiem, sportu kā tādu. Bodibildings dažādu iemeslu dēļ asociējas ar pārpumpētiem muskuļiem, taču mūsdienās tas tā vairs nav. Sieviete veido sev skaistu, formīgu, muskuļotu augumu ar bodibildingu, nezaudējot sievišķīgās formas.

Sievietes bodibildingā

Pirmkārt, sievietēm ir daudz grūtāk uzaudzēt muskuļus nekā vīriešiem dēļ tā, ka sievietēm testosterona līmenis (vīriešu hormons) ir daudz zemāks nekā vīriešiem. Sievietēm savukārt ir sieviešu hormons – estrogēns, kas savukārt organismam „liek” uzgalabāt taukus, tauku rezerves (lai varētu iznēsāt bērnu, tapēc pievērsiet uzmanību, ka sievietēm „pēdējais” tauku slānis pazudīs uz vēdera, zem nabas – šo ļoti labi var novērot, gatavojoties fitnesa un bodibildinga sacensībām). Līdz ar to, vismaz kļūst skaidrāks, ka sievietēm, nelietojot neatļautos preperātus testosterona paaugstināšanai, vienkārši nav iespējams kļūt tik muskuļotai, lai izskatītos jau pēc vīrieša.

Ģenētika

Ģenētika bodibildā ieņem diezgan nozīmīgu lomu, jo katrs cilvēks pieder noteiktam ķermeņa tipam. Piemēram, cilvēkiem , kuri atbilst normostēniskajam tipam (proporcionāls ķermenis, spēcīgas ekstremitātes, labi attīstīta muskulatūra) ir lielāka priekšrocība sportā – viņi būs veiklāki, ātrāki, sasniegs labākus rezultātus – tas vienkārši fiziski tā ir. Tāpat arī ir sievietes, kurām dabiski, kopš dzimšanas ir paaugstināts testosterona līmenis – skaidrs, ka šādām sievietēm muskuļi augs ātrāk.

female-body-types2

Kardio

Sievietēm pats par sevi ir augstāks body fat indekss (augstāks tauku procents) nekā vīriešiem, tapēc bodibildingā ir svarīgi veikt aerobos jeb kardio treniņus, lai zaudētu zemādas tauku slāni. Ar kardio treniņiem ir interesanti, jo būtībā ir jāskatās, cik % sastāda tauki, ja tauku slānis ir zems, tad daudz kardio treniņi nav nemaz nepieciešami. Tas ir atkarīgs arī no mērķa – ja vairāk liekais svars, būs nepieciešami vairāk kardio treniņi. Ja jāgatavojas sacensībām – arī kardio treniņu skaits ir jāpalielina. Ja jums par so nav pietiekoši daudz zināšanas, tad vislabāk par šo jautājumu jūs varēs pakonsultēt treneris.

Uzturs

Sievietēm, kuras vēlas zaudēt svaru un attīstīt stingru augumu ar muskuļu reljefu būtu jāpieturas pie uztura ar zemu ogļhidrātu daudzumu. Olbaltumvielas (jeb proteīns) ir nepieciešams, lai varētu „pabarot” muskuļus un veicināt to augšanu – tikai nepārprotiet, muskuļi neaugs katru dienu pa centimetram!!! Galvenie olbaltumvielu avoti – putna gaļa, liellopa gaļas steiks, zivis, piena produkti, rieksti. No ogļhidrātiem būtu jāuzņem kompleksie ogļhidrāti, jo tie sniedz enerģiju pakāpeniski, vairaku stundu garumā. Galvenie salikto ogļhidrātu avoti ir brūnie pilngraudu rīsi, pilngraudu auzu pārslas, augļi, dārzeņi.

Treniņi

Sievietēm pamatā ir jātrenējas tāpat kā vīriešiem, respektīvi, treniņu programma krasi no vīriešu treniņu programmas neatšķirsies. Lielākā atšķirība būs tā, ka sievietes trenēsies ar vieglāku svaru un vairāk atkārtojumiem, lai veidotu muskuļu reljefu, bet šeit atkal jāskatās, kāds ir mērķis, ja mērķis ir audzēt muskuļus, tad atkārtojumi būs mazāk, bet svars lielāks. Iesācēji var sākt ar treniņu programmām, kas trenē vairākas muskuļu grupas vienlaicīgi, bet velāk, kad vingrojumi paliek vairāk, tad treniņi jādala – katru dienu tiek trenēta cita muskuļu grupa.

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.