Ārstnieciskā vingrošana ikvienam

Ārstnieciskā vingrošana jeb dziļās muskulatūras stiprināšana nepieciešama ikvienam sēdoša darba veicējam, ne tikai tiem, kuriem sāp mugura. Pastāstīšu, ko tad nozīmē ārsnieciskā vingrošana un kā stiprināt dziļo jeb iekšējo muskulatūru.

Dziļo muskulatūru ir nepieciešams stiprināt ne tikai tiem, kuriem ikdienā ir sēdošs darbs, bet arī visiem, kuri ikdienā saskaras ar muguras un ceļu sāpēm. Arī visiem tiem, kuriem sāp vai ir “savilkta” spranda jeb apkakles zona. Un arī jaunajām māmiņām pēc dzemdībām vajadzētu stiprināt iekšējo muskulatūru. Dziļā muskulatūra būtu jāstiprina ikvienam – kā profesionālam sportistam, ikdienas vingrotājam, fitnesa trenerim, tā arī cilvēkam, kuram jau ir kāda problēma, kaut kas jau sāp.

Ko tas nozīmē?

Dziļās muskulatūras stiprināšana ietver korsetes (mugura, vēdera prese), sēžas, iegurņa, kājas, plecu joslas stiprināšanu.  Ārstnieciskās vingrošanas ietvaros arī šo pašu muskuļu grupas stiepšanu un relaksāciju.
Pamatā tiek stiprināti šie muskuļi:

Ko darīt, ja kaut kas ķermenī sāp?

Ja ir novērota kāda problēma, piemēram, sāp mugura vai ir “savilkta” sprandas daļa, vai sāp ceļi un tml., tad vispirms es ieteiktu konsultēties ar fizioterapeitu, kurš noteiks diagnozi. Attiecīgi arī nozīmēs, kurus vingrinājumus drīkst veikt, bet no kuriem labāk atturēties. Tāpat arī fizioterapeits noteiks, kuru zonu būtu ķermenī jāstiprina vairāk (kura attiecīgi ir vājāka) un kuru būtu vairāk jāstiepj (attiecīgi, kura muskuļu grupa ir “savilkta”).

Ārstnieciskā vingrošana online

Es piedāvāju īsas, kompaktas 40 min online nodarbības slēgtā Facebook grupiņā, kurā vingrošana tiešraidē notiek 1 x nedēļā. BET, ja netiec uz tiešraidi, tad droši treniņu vari izpildīt jebkurā sev ērtā dienā un laikā.
Nodarbības laikā iesildīsim ķermeni darbam, pastiepsimies, veiksim daudz dažādus vingrinājumus muguras augšai un lejasdaļai, krūšu muskulatūrai, stiprināsim sēžas un kāju muskulatūru. Nodarbības beigās – pastiepsim dažādas muskuļu grupas. Ja neesi droša, ka pareizi izpildi vingrinājumu, droši varēsi ar mani sazināties- vienmēr saku, ka vari sevi nofilmēt un atsūtīt man, lai apskatos, vai vingrinājums ir izprasts un tehniski pareizi tiek izpildīts. Ja vēlies pieteikties vingrošanai, aizpildi pieteikuma anketu spiežot virsū!
APDROŠINĀŠANAS KOMPĀNIJAS ATMAKSĀ ONLINE GRUPU NODARBĪBAS.
Attālinātās jeb online sporta nodarbības ir iekļautas apdrošināšanas polises segto izdevumu klāstā – lūdzu noskaidro to, vai konkrēti Tava apdrošināšanas polise sedz online nodarbības.
Ja Tev ir kādi jautājumi par nodarbību, droši raksti man! Uz tikšanos treniņos!