Apavi treniņam – kādus izvēlēties?

converse-botas

Kādus apavus treniņam izvēlēties?

Vispiemērotākie apavi fitnesa treniņam būs speciālie fitnesa sporta apavi, kurus iespejams iegādāties jebkurā sporta veikalā.

Ja meklējiet interneta veikalā, tad šādus apavus var atrast ar atslēgas vārdiem – gym trainers, training shoes, trainers. Sporta veikalos pārdevējs vienmēr palīdzēs un zinās, kuri ir atbilstošākie apavi, ka arī prakstiski visos sporta veikalos pie apaviem ir norādīts, kādam sporta veidam tie ir paredzēti.

Fitnesam piemēroti apavi, piemēram, ir šie:

apavi-treninam

Trenējoties bodibildingā un dalot dienas pa muskuļu grupām, viena no trenējamām muskuļu grupām būs kāju un gluteālie jeb sēžas muskuļi. Līdz ar to, gribēju pievērst uzmanību, kādi būtu jāizvēlas apavi tā saucamajām „kāju dienām” un kāpēc.

Izpildot tādus vingrojumus kā pietupienus ar stieni (squats), leg press, deadliftus ar stieni un tml. vingrojumi, kur balsts ir uz kājām, būtu jāizvēlas sporta apavi, kas paaugstināti potītes vietā. Meklējot internetā izvēlamies atslēgas vārdu – „high top shoes” un aiziet!

Te būs piemēri, kā izskatās sporta apavi ar paaugstinātu potītes vietu:

vans-botas

Kāpēc izvelēties apavus, kas paaugstināti potītes vietā?

Pirmkārt, šāda tipa apavi vienmēr būs stabilāki nekā, piemēram, skriešanas apavi, kuriem iestrādātas speciālas, amortizējošas zolītes, kas skriešanu padara vieglāku, amortizē to. Ceļot svarus ir tieši pretēji – kājām jābūt stabilām, īpaši, ja tiek celts pietiekami liels svars.

Otrkārt, tiek pasargātas potītes, ir ērtāks cēliens, ķermenis pats par sevi jūtas stabilāk, kā jau iepriekš minēju.

Vieni no izdevīgākajiem variantiem ir Converse Chuck Taylor’s All stars vai Vans apavi, kurus lieto arī svarcēlāji un, protams, bodibilderi. Protams, ir daudz dažādas citas firmas, kuras var izvēlēties, pērkot apavus, un nebūt ne sliktākas.

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.