Ūdens treniņa laikā

shutterstock_93295234Ūdens treniņa laikā ir ļoti būtisks – tas palīdz noturēt spēku, izturību un pasargā organismu no dehidratācijas.

Ūdens vai kāds cits padzēriens treniņa laikā ir obligāts – nepieciešams. Es personīgi treniņa laikā lietoju tīru, negāzētu ūdeni, taču, protams, ir daudz dažādi sporta dzērieni, kuri satur ogļhidrātus. Šādu sporta dzērienu ir viegli pagatavot pašam – izspiežam, piemēram, apelsīna sulu, atjaucam ar ūdeni un dzēriens gatavs! Var dzert gan treniņa laikā, gan arī ļoti labi atjauno enerģiju pēc treniņa.

Kāpēc treniņa laikā ir tik svarīgi dzert?

Nav jāizdzer liels daudzums ūdens treniņa laikā – vispār nav konkrēti noteikts, cik tad daudz treniņa laikā būtu jāizdzer. Būtībā katrs vadās pēc savām sajūtām. Vispareizāk būtu dzert ūdeni spēka treniņos starp vingrojumiem, mazliet paslapinot muti. Jo liels izdzertā ūdens daudzums var traucēt pilnvērtīgi izpildīt vingrojumu (vēders būs piepildīts). Kardio treniņa laikā tas pats – ja ir nepieciešamība, mazliet padzeramies, tomēr lielāko daudzumu izdzeram pēc treniņa.
Tāpat arī jāatceras padzerties, ja ir sausa mute – obligāti, jo tas liecina, ka organisms jau ir zaudējis daudz ūdens, organisms sāk dehidratēties. Tāpat arī tas nozīmē, ka darbspējas ir samazinājušās jau par 10%.

Dienā vajadzētu izdzert vismaz 2 litrus tīra ūdens, protams, treniņa dienās automātiski sanāks izdzert pat vairāk. Es personīgi treniņa laikā vien izdzeru vismaz 750 ml. Es ieteiktu iegādāties arī BPA-free dzeramo pudelīti (meklējiet vēl pēc atslēgas vārdiem “stainless steel sport bottle” vai tml.), lai nenāktos regulāri lietot plastmasa pudelē esošu ūdeni, jo mēs nekad nevaram zināt, cik ilgi un kādā temperatūrā šis ūdens pudelē ir bijis (par plastmasas pudeļu ietekmi uz vidi un organismu citreiz). Šādas pudelītes var iegādāties sporta veikalos vai pasūtīt internetā.

Comments 2

 1. Paula
  18/09/2015

  Sveika!
  Vēlējos pajautāt,kā rīkoties situācijā,ja gandrīz vienmēr pēc vēderpreses vingrinājumiem man nākamajā dienā ir sajūta,ka esmu sastiepusi vēderu.Neko ārkārtīgi sarežģītu jau netaisu,parastās 60 presītes un atspiešanos.
  Paldies jau iepriekš! 🙂

 2. Sintija Katkeviča
  20/09/2015

  Sveika!
  Es ieteiktu pamainīt vingrinājumus presei, vai veic arī kādus vingrinājumus vēdera slīpajiem (sānu) muskuļiem? Ko nozīmē atspiešanās? Atspiešanās parasti ir pumpēšanās – atspiedieni no grīdas, tas nav preses vingrinājums, varbūt domāji planku?
  Vēl preses vingrinājumu mēģini taisīt atraujot tikai lāpstiņas no grīdas un skatoties taisni uz grieztiem (lai atslogotu kakla daļu) un rokām aiz galvas – varēsi izpildīt daudz mazas presītes, un tad skaties kā jūties nākamajā, aiznākamajā dienā

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.