Dārzeņi, kuros ir vismazāk ogļhidrātu

Book-Green-Leafy-Veggetables.

Dārzeņi, kuros ir vismazāk ogļhidrātu jeb ideāla dārzeņu izvēle, gatavojoties fitnesa (bikini fitnesa, bodyfitnesa un tml.) sacensībām. 

Vismazāk ogļhidrātu ir dārzeņos, kas ir zaļā krāsā. Protams, uzturā ir jāiekļauj dažādas krāsas dārzeņus un ikdienā jo vairāk un dažādākās krāsās ir dārzeņi, jo labāk. Bet gatavojoties sacensībām vai arī ja ir velme tikt vaļā no „kaut kā lieka”, derēs izvēlēties zaļās krāsas dārzeņus.

Gurķis

Numur viens topā ir gurķis. Lai arī daudziem šķiet, ka gurķis ir gandrīz kā pliks ūdens, tā vis nav, jo tas satur daudz vitamīnus.
100 gramos tikai 15 kcal un 4 OH (ogļhidrāti).

Kabači

Ideāli rudens sezonā.
100 gramos 16 kcal un 2 OH.

Kāposti

Ar kāpostiem uzmanīgi – var pūst vēderu.
100 gramos 16 kcal un 3 OH.

Ķīnas kāposti

100 gramos 12 kcal un 2 OH.

Zaļā paprika

Ja izvēlamies papriku, tad tikai zaļo. Ogļhidrātu daudzums ir vienāds uz 100 gramiem, taču atšķiras kaloriju daudzums. Ja skaitam katru gramu, tad tas ir svarīgi. 100 gramos 20 kcal un 6 OH. Informācijai pierakstīšu arī, cik kcal un OH ir citas krāsas paprikās. Tātad sarkanā paprika – 100 gramos 31 kcal un 6 OH, dzeltenā paprika – 100 gramos 27 kcal un 6 OH.

Selerija

100 gramos 25 kcal un 5 OH.

Salātlapas

Par cik salātlapas ir ļoti vieglas, varam ēst diezgan daudz.
100 gramos 12 kcal un 2 OH.

Un, protams, neaizmirsīsim arī par dillēm, lociņiem, pētersīļiem – tā kā to svars sakapājot ir ļoti minimāls, varam pat nerēķināt, cik kcal tie satur (ļoti, ļoti maz), toties vitamīnu daudzums – neizsakāmi liels.

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.