Saldais un veselīgais ķirbju pīrāgs

Saldais un veselīgais ķirbju pīrāgs bez cukura un baltajiem miltiem, jo saldums nāk no banāniem un datelēm, bet balto kviesu miltu vietā es izmantoju samaltas auzu pārslas. Mazkaloriju saldais pīrāgs, kas svētkos vai brīvdienās spēs iepriecināt ikvienu!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

Pamatne:

100 g auzu pārslas

30 g linsēklas

50 g valrieksti

50 g dateles

150 g auzu piens

Pildījums:

500 g svaigs ķirbis (pēc izvārīšanas 460 g)

160 g (jeb 2 vidēja izm.) ļoti gatavi banāni

100 g dateles

15 g linsēklas

Pagatavošanas gaita:

Sākumā gatavojam pamatni – visas sastāvdaļas liekam food procesorā vai jaudīgā blenderī un sablenderējam līdz viendabīgai masai. Lai masa būtu pēc iespējas vienlīdzīgāka, iesaku pirms tam tiesi linseklas samalt kafijas dzirnaviņās. To pasu var izdarīt arī ar auzu pārslām. Izveidoto masu klājam cepamajā formā, kur ieklāts cepamais papīrs (man bija apaļā forma, diametrs ap 23 cm). Izklājam vienmērīgi visu masu un liekam uzsildītā cepeškrāsnī, cepam 180 grādos kādas 10-15 min. Tikmēr varam sagatavot pildījumu.

Uzvārītu ķirbi sablenderējam kopā ar banāniem, datelēm un jau samaltām linsēklām. Linsēklas labāk palīdzēs masai (pildījumam) turēties kopā. Masai vajadzētu būt saldenai, saldumu dos dateles, bet tas var būt arī atkarīgs no ķirbja – jo saldāks, sulīgāks ķirbis, jo garšīgāks pīrāgs sanāks. Kad pamatne ir pacepusies, ņemam ārā no cepeškrāsns un lejam iekšā pildījumu, izklājam to vienmērīgi pa visu pamatni. Cepeškrāsnij uzgriežam augstāku temperatūru – 220 grādus un liekam iekšā pīrāgu – cepam 15 minūtes, tad atveram vaļā cepeškrāsni un samazinām temperatūru uz 170 grādiem un turpinām cept vēl kādas 30 min. Karstums sākumā nepieciešams, lai izceptos pīrāgam vidus un aprautos virsa, bet kamēr tās beidzamās minūtes cepas – paskatāmies, lai pīrāgs nepaliktu melns – lai nepiedegtu. Kad gatavs, ņemam ārā un atdzesējam. Pēc tam ievietojam ledusskapī uz dažām stundām, lai sastingst jeb sacietē, tad varēs arī labāk sagriezt gabaliņos. Un viss – veselīgais ķirbju pīrāgs gatavs! Var pasniegt kopā ar kādu ogu mērcīti vai saldējumu! Labu apetīti!

Uzturvērtība:

1 gabaliņš – 80-100 grami un 100 gramos uzturvērtība – 218 kcal, OB – 6 g, OH – 31.6, TK – 7.3 g

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.