Restorāni vegāniem-saraksts

vegan-diningRestorāni vegāniem-saraksts. Ja nu kādam aptrūkstās vietas, kur ieturēt maltīti vai apēst kādu našķi, tad te ir sarakstiņš ar vietām, kurās ir vērts iegriezties!

1.”Raw garden”, to jau zina visi, bet mans all-time-favorite ir jaunatvērtajā restorānā Barona ielā-Cēzara salāti, un tie biezpiena sieriņi..garšo tik reāli kā reāli sieriņi, ka vispār liekas, ka tas ir reālais, īstais, nevegāniskais sieriņš.

2.”Miit”, to arī gan jau visi zina, bet ļoooti garšīgi brauniji. Un kafijas mīļotājiem mazā paradīze. Plus katru darba dienu no rītiem vegānie un veģetārie sendviči, no 12:00-16:00 pusdienas(viena zupa,viens kārtīgais),un pats labākais-katru dienu kaut kas jauns un nebijis, un pavisam draudzīgas cenas. Un arī no 17:30 līdz kaut cikiem (neatceros) ir vakariņas. Uuuuun katru sestdienu un svētdienu pankūku rīti/brunchi. Jā, vegānas pankūkas, un pat vegāna karamele vai šokolāde, ārprāc, pilnīgi siekalas saskrēja mutē.

3.”Il patio”-labākie avokado sushi rolli,pats labākais, ka ņem divus komplektus,maksā par vienu. Bet tas nav viss, tur gan nav rakstīts ēdienkartē, bet tur ir edamame pupiņas, kuras Latvijā nekur citur neesmu atradusi.

4.”Tokyo city”,”Gan bei”,,”Kabuki” tie paši suši, tikai “Kabuki” ir vieni ar visādiem dārzeņiem suši, kurus jāpajautā bez majonēzes, un ir labie! Un vēl wakame salāti ar riekstu mērcīti.

5.”Yakuza”, tur arī ir visādi suši, tik jāpaprasa bez filadelfijas vai majonēzes, tad tur vēl ir gyoza pelmeņu zupa! Uzmanību! “Gan bei” zupās izmantoti gaļas buljoni.

6.”Thai station”, pašā Vecrīgas sirdī (nu gandrīz), taizemiešu tipa ēdieni, visādi kariji, woki, zupas, tur ir kādi 5 vegāniski ēdieni vismaz. Zinu, ka viena liela bļoda/katls ar tofu un dārzeņu zupu un blakus vēl rīsu bļoda, tad vēl arī karija dārzeņu zupa, tad ir raw spring rolls ar saldo čilli mērci, un vairāku veidu kariji un wok.

7.”Indian raja”, pēc nosaukuma jau var saprast-indietiskais. Kādi 4 ēdieni ir vegāniski uzreiz, bet es vienmēr pajautāju, lai kādu ēdienu uztaisa kā vegānisku, un viņiem tas izdodas gardi.

8.”Singh’s”,kādi 4 ēdieni vegāniski, un, ja kādam patīk, ka kož mēlē tā, ka vajag ugunsdzēšamo aparātu un puņķi un asaras pa gaisu no asuma, tad taisnā ceļā jādodas uz turieni.

9.”Sue’s asia”, tas gan ir Jūrmalā, tur ir četras aziātu virtuves kopā, bet nu tā izvēle nav pat uz roku pirkstiem saskaitāma, jo tur ir dauudz.

10.”Pekinas pīle”, ķīnieši, nūdeles, mērcītes, wokiņi, nu tur katrs meklē savu.

11.”Aqua luna” super fancy restaurant, nē bet tiešām, tur tā smalki un skaisti viss, BET tur pat ir atsevišķa lapa ēdienkartē ar vegāniem ēdieniem, nogaršoju oriģinālus suši un baraviku zupu, es lieku 8/10, jo cena nenormāla, bet nuuu gaaršīgi.

12.Hotelī “Neiburgs” ir restorāns, pati gan neesmu bijusi, bet zinu, ka tur ir pat svaigēdāju ēdieni, vegāni arī,protams.

13.”Pipars”, itkā parasts bistro, kur pilns ar kotletītēm,karbonādītēm,ploviņiem u.c.,bet tur ir arī daudz kas vegānisks-grūbas ar dārzeņiem,kus kus ar dārzeņiem,rīsi, griķi,sutinātu dārzeņi, cepti dārzeņi, vārīti kartupeļi, kartupeļu daiviņas, lēcas ar dārzeņiem un rīsiem,salāti, un cena tiešām nav liela.

14.”Rāma”, to arī gan jau visi zina vai vismaz ir dzirdējuši. Veģetāri un vegāni, ir lietas, kuras vienkārši ēdot mēli var norīt, tur uz zīmītēm arī rakstīts, kas vegānisks, kas nē.

15.”Big bad beigels” ,maza kafejnīciņa, kur katru dienu ir viena zupa pusdienu piedāvājumā un visu laiku ir bagels/maizes,kuras ir apmēram 5 veidi katru dienu,un tad pats var pateikt, ko grib, lai liek iekšā.

16.”City wok”, katru dienu pusdienu piedāvājums, kurā ietilpst arī vegāns variants ar tofu, mērcēm un dažādiem dārzeņiem, katru dienu kaut kas pamainās.

17.”Budhha“, nu tas arī no smalkā gala, ja gribās šiki miki, nu tad tur. Bet katru dienu arī tur ir pusdienu piedāvājums, un tas ir draudzīgāks, nekā a’la karte.

18.”Daily“, surprise,surprise,pat tur katru dienu ir pusdienu piedāvājumā kaut kas vegānisks un vispār arī tie paši frī ir vegāniski, un gan jau arī visu ko citu var sarunāt bez dzīvnieku pirksta.

19.”Salt&Pepe”, pati gan neesmu bijusi, bet zinu, pavāri zina un saprot, kas ir vegānisks un ar garšu ēdiens, un spēj pagatavot itāļu pastas arī vegāniskā gaisotnē.

20.”Bhajan cafe”,arī šeit neesmu bijusi, bet zinu, ka plašs klāsts par pieticīgām cenām.

21.”Stockpot”,katru dienu vairāki vegāniski ēdieni, parasti velk uz karijiem, zupām, meksikāņu ēdieniem, ir arī salāti un smūtiji, un pie ēdieniem raksta asuma pakāpi.Diezgan apmeklēts un izslavēts. Man arī garšo!

22.”Kotai”, taizemiešu tipa nūdeļu bārs. Ir labi! Tiešām plašs klāsts, BET, kad pasūti, piekodini, lai neliek olas vai ko tādu, pat, ja tas nav rakstīts ēdienkārtē. Padārgi, bet šad un tad ir tā vērts.

23.”Garuda”,Riga Plaza,esot arī baudāms.

24.”Pagalms”, aiz Nacionālā teātra tāda smuka kafejnīciņa ar lampiņām, kur ir raw avokado deserts.

25.”Pietura”, netālu no Skonto halles saldumnīca/kafejnīca, tur ir parasti vismaz 1 veida vegāna kūciņa vai saldums.

26.Visās kebabnīcās var pasūtīt falafel šķīvjus vai kebabus, bet atcerieties, ka visu taisa tajās pašās krāsniņās, kur mēdz nokrist kāds gaļas gabals.

27.”Cafeterius”, jauns, mājīgs, laba raw mango kūciņa.

28.”Ezītis miglā”, siltie ēdieni un pat saldējums viņiem pieejams vegānisks.

29.”Fat pumpkin”, to es pieļauju, ka arī visi zina ar saviem slavenajiem burgeriem, jo, jā, viņi ir labi! Un tas tiramisu! Jā, tas ir tās naudas vērts.

Un vispār brīvdienās Kalnciema kvartāla tirdziņā arī visādus latviešu labumus var sameklēt, un pat paēst silto ēdienu.
Lai labi garšo!

Paldies šī raksta autorei Katrīnai Valainei! – portāls mansfitness.lv

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.