Motivācija sportā

71Motivācija sportā – kāpēc tā ir vajadzīga? Kur smelties motivāciju? Vai pietiek ar pašmotivāciju?

Motivācija sportā ir ļoti, ļoti svarīga gan uzsākot nodarboties ar sportu, gan nodarbojoties ar to visu laiku. Regulāra motivācija palīdz saglabāt gribasspēku un sasniegt mērķi.

Par motivāciju visvieglāk ir izvēlēties kādu fitnesa pārstāvi, atlēti, kura jums ļoti patīk un kurai jūs gribētu līdzināties. Līdzināties tādā ziņā, ka sasniegt tikpat augstus mērķus, vizuāli sasniegt līdzīgas auguma aprises un tml. Regulāra sekošana konkrētam atlētam būs motivējoša, jūs redzēsiet daudz video materiālus, foto, padomus, uztura ieteikumus u.c.

Es personīgi sāku vairāk interesēties par konkrētiem fitnesa pārstāvjiem, gatavojoties sacensībām. Arī pirms tam, bet, gatavojoties sacensībām, man bija svarīga citu, līdzīgi domājošu cilvēku pieredze, treniņi, ēšanas režīms utt. Visi zinām, ka mēdz būt dienas, kad nav “iekšā” iet uz treniņu, vienkārši šodien negribas un viss – tad ļoti palīdz kaut vai viens video materiāls, un tas spēj tik tiešām dot spēcīgu motivāciju aiziet uz treniņu. Un kādas ir sajūtas pēc treniņa (kāpēc es iepriekš vispār iedomājos nenākt!!)!!

Motivācija – pati sev!

Uztaisi plānu – regulāra fotografēšanās un apkārtmēru noņemšana, piemēram, ik pāris nedēļas, pretestības palielināšana svariem. Tāpēc obligāti un vienmērt – rakstiet treniņā izmantotos svarus, vienkārši ņemiet līdz blociņu un pierakstiet, un tikai tad jums izdosies sasniegt mērķi! Izvirziet šo mērķi, piemēram, pietupieni ar stieni uz pleciem ar 70 kg vienu reizi (šo mēģiniet kopā ar profesionāli – treneri, nevis pašas saviem spēkiem, un šis ir tikai kā piemērs), vai arī pievilkšanās pie stieņa 10 reizes un tml.

Kur smelties idejas?

Profesionālie piemēri – Bikini fitnesa atlēte Michelle Lewin, Diva fitnesa atlēte Sue Lasmar, neprofesionālie – Katy Hearn, Amy Updike un daudz citas, kurām jūs varat sekot gan facebook.com lapā, gan Instagram profilos.

Motivācija vienmēr būs labs treneris, kurš ir sasniedzis rezultātus – piedalījies sacensībās savā sporta veidā (un ja vēl ieguvis vērā ņemamus rezultātus!), protams, vienmēr vizuālais izskats – ja treneris spēj sevi vizuāli pasniegt sevi kā cilvēku, kurš ne tikai māca citus trenēt, bet pats izskatās cienījami, tas ir viens no pozitīvākajiem plusiem!

Comments 6

  1. ILZE
    22/04/2015

    GRIBĒJU LŪGT PADOMU. kā dabūt slaidas kājas? manu cisku apkārtmērs ir 60 cm, pārsvarā viss liekais uzkrājas uz ciskām. salīdzinoši dibena apkārtmērs ir 92 cm. esmu “bumbiera” tips. man bail taisī pietupienus ar svaru, jo šķiet, ka kājas paliks vēl lielākas. mana figūra ir neproporcionāla, augša smalka un ciskas lielas. es skrienu, bet šķiet, ka bez diētas nedabūšu nost lieko..

    1. Sintija Katkeviča
      22/04/2015

      Skriet ir labi, taču ne lielos daudzumos, jo arī skriešana var audzēt kājas, Tavā gadījumā liekais vienkārši var “neiet” no kājām nost. Ja vēlies samazināt augšstilbu apkārtmēru, tad pietupienus ar stieni netaisi, netaisi arī spiešanu blokā un tml.vingrinājumus, kuri audzē masu. Ieteiktu izvēlēties izklupienus, kāju iztaisnošanu trenažierī (Leg Extensions), kāju saliekšanu trenažierī (Hamstring Curls). Šie izolējošie vingrinājumi būs reljefam un veidos formu, bet neaudzēs (un atkārtojumu skaitu izvēlies 15-20). Protams, ir jāievēro sabalansēts uzturs, vairāk izvēlies dārzeņus, zivi, putnu gaļas filejas, samazini piena produktus. 🙂

  2. ILZE
    22/04/2015

    paldies. bet vai tad skrienot garos gabalus nav kājām jābūt slaidām. visiem maratonistiem ir slaidas kājas?

    1. Sintija Katkeviča
      22/04/2015

      Jā, bet parasts skrējējs nav maratonists un tur ir tā lielākā atšķirība. Neesmu pati maratoniste, skrējēja, bet pēc pieredzes varu teikt, ka no skriešanas slaidas kājas nekļūst, ja vien neesi profesionāls skrējējs. Visātrākais veids, kā sasniegt vēlamo rezultātu un iegūt slaidas kājas manuprāt, ir fitness un dažādi vingrinājumi kājām.

  3. aldis
    23/04/2015

    Prieks ka ir šāda sadaļa kur var paprasīt padomu.
    Gribētu zināt – kā ir ar nogurumu. Sekoju līdz ko ēdu, dzeru gana daudz ūdeni un pat multivitamīnu kompleksu lietoju, bet nogurums nepamet. Līdz ar to nesanāk sevi nomotivēt fiziskām aktivitātēm vairāk par 2… 3 reizēm nedēļā. Kā Jūs Sintija sevi motivējat caur nogurumu?

    1. Sintija Katkeviča
      24/04/2015

      Paldies, prieks dzirdēt! 🙂 Ar nogurumu ir tā, ka, ja uzturs ir pietiekami sabalansēts un netiek lietoti produkti, kuros ir E vielas (dažas e-vielas var izraisīt nogurumu), tiek lietoti augļi, dārzeņi un ir vismaz 8 stundu miegs, tad nogurumam nevajadzētu būt. Protams, var gadīties dienas, kad ir vairāk vai mazāks spēks treniņam, bet tam nevajadzētu būt regulāri. Uzturā lietoju daudz produktus, kas sniedz enerģiju – spinātus, ingveru, banānus u.c. Pirms treniņa vai no rīta var izdzert svaigi spiestu sulu. 🙂

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.