Kā pareizi sākt skriet?

mansfitness-skriesanaKā pareizi sākt skriet? Esi nolēmusi sākt skriet? Bet kā būtu pareizi uzsākt skriet? Par to lasi šajā rakstā!

Skriet var ikviens un ja šāda doma ir pavīdējusi galvā, tu jau esi tam gatava. Galvenais sākuma procesā ir sistemātiskums, regularitāte, jo, kā zinām, 21 dienu laikā cilvēka organisms pierod vai atrod no lietām, ko sistemātiski dara (vai nedara).

Pirmkārt, izvēlies laiku un vietu, kad un kur vēlies uzsākt skriet. Vai tas būtu parks pie mājām, vai jūras mala brīvdienu rītā, vienalga – rīts vai vakars, tas ir atkarīgs tikai no tevis.

Sākumā nevajadzētu būt pārāk lielai piepūlei, un galvenais vērot sevi un vadīties pēc pašsajūtas. 15 minūšu skrējiena treniņš iesācējam ir pilnīgi pietiekami, pie kam, nevis skriešanas tempā, bet lēnā tipināšanā jeb anliski tas saucas jogging.

Tām sievietēm, kurām ir liekais svars, sākumā vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu un skriešanu sākumā vajadzētu aizvietot ar aktīvu soļošanu vismaz pirmās 4 nedēļas. Kalorijas degs jebkurā gadījumā un organisms tādā veidā pieradīs pie slodzes.

Padomi:

  • Noteikti vajadzētu iegādāties speciālus skriešanas apavus (lai ietaupītu, pērc interneta veikalā vai outletos, iesācējam noteikti derēs jebkuri iepriekšējo sezonu modeļi)
  • Būtu vēlams iegādāties arī pulsometru, lai varētu kontrolēt pulsu treniņa laikā – tas nedrīkst būt pārāk augsts un nedrīkst būt arī pārāk zems, tauku dedzināšanas režīms ir tad, kad pulss ir aptuveni 60% no maksimālā pulsa. Maksimālo pulsu rēķina 220-vecums. Ja pulsometra nav, tad tas režīms varētu būt tāds, kurā var viegli sarunāties ar otru cilvēku
  • Skriešanas treniņi ir pilnīgi pietiekami 3-4 reizes nedēļā
  • Uzstādi sev mērķi! Piesakies uz kādu no maratona skrējienu mazajām distancēm, piemēram, tautas skrējieni, parasti 5 km gari un centies šo mērķi realizēt!

Treniņa plāns skriešanai 4 nedēļām

1. nedēļa

3 x 15 min, starp treniņiem 2 dienu pauze

2. nedēļa

2 x 15 min un 1 x 20 min, starp treniņiem  2 dienu pauze

3. nedēļa

1 x 15 min un 2 x 20 min, starp treniņiem  2 dienu pauze

4. nedēļa

2 x 20 min un 1 x 25 min, starp treniņiem  2 dienu pauze

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.