Kā atgūt formu pēc dzemdībām

mansfitnessViena no aktuālajām lietām, par ko domā jaunās māmiņas ir, kā atgūt formu pēc dzemdībām. Daudzas sievietes, esot stāvoklī atļaujas ēst (un to arī vajag) mazliet vairāk nekā parasti, un atļaujas ēst tieši neveselīgo pārtiku mazliet vairāk, nekā vajadzētu – tieši tur arī uzrodas mistiskie „tauciņi”, kurus ieraugām tikai vēlāk.

Kā tad atgūt formu pēc dzemdībām un cik ātri pēc dzemdībām drīkst atsākt (sākt) sportot?

Pirmkārt, ar sportu drīkst atsākt nodarboties ne agrāk kā 6 nedēļas pēc dzemdībām, ja ir bijis ķeizargrieziens – vēl vēlāk. Protams, viss ir atkarīgs arī no tā, cik daudz tiek plānots nomest lieko svaru, ja tāds ir.

Man pašai ir palaimējies un esot stāvoklī liekais svars prakstiski neparādījās, taču formu tik un tā bija nepieciešams uzlabot. Galvenais ir dabūt stingru vēdera presi.

Vēl viens aktuāls jautājums ir par to, vai barojot drīkst sportot? Respektīvi, vai tad, ja māmiņa sportos, mātes piens nāks par labu bērnam? Atbilde ir pilnīgi un noteikti, ka drīkst sportot un to vajag darīt, jo sports uzlabo pašsajūtu gan fiziski, gan garīgi pašai māmiņai, līdz ar to arī bērniņš saņem savu labumu.

Ar ko sākt?

Vislabāk es iesaku sākt ar garām pastaigām vidējā ritmā. Lieliski var apvienot ar ratiņu pastaigām svaigā gaisā. Arī es, diezgan raitā solī katru dienu, pat vairākas reizes dienā gāju ārā un staigājos, cik iespējams (un cik bērniņš atļāva).

Nākošais – mājas apstākļos, veikt cik vien iespējams vienkāršus vingrojumus.

Vingrojums Nr.1.

Pietupieni – pievērsiet uzmanību pareizai pietupienu izpildei – tā, lai ceļgali nepārsniegtu purngalus. Izpildiet vingrojumu 20 reizes, 3 piegājienos

Vingrojums Nr. 2.

Iesēdiens pie sienas – nostājamies blakus sienai, iesēžamies tā, lai kājas būtu 90 grādu leņķī un turam, cik ilgi varam. Varam sākt ar 15 sek.un tā pakāpeniski kāpinot laiku uz augšu – efekts garantēts gan sēžas muskuļiem, gan augšstilbiem.

Vingrojums Nr.3.

Atspiedieni pret grīdu. Sākumā nevajag taisīt klasiskos atspiedienus un pārvarēt savas spējas. Sākam ar atspiedieniem pret grīdu tā, lai ceļgali skartu grīdu un svars balstītos arī uz ceļgaliem. Izpildām 15 reizes, 3 piegājienos.

Vingrojums Nr.4.

Vēdera prese. Noslēdzošais vingrojums – izpildām uz speciālā vingrošanas paklājiņa vai mīksta mājas paklāja. Atguļamies uz paklāja, aizliekam rokas aiz galvas, skatāmies uz grieztiem taisni, atraujam pavisam nedaudz lāpstiņas no zemes un atliecamies atpakaļ – šī darbība jāizpilda burtiski sekundes laikā. Un tādā ritmā uztaisām sākumā 20 reizes, ja tas ir pa spēkam, mazliet atpūšamies un atkal 20 reizes, atpūšamies un pēdējā piegājienā atkal 20 reizes. Kopumā ar šo vingrojumu vajadzētu katru reizi panākt progresu, lai varat izpildīt bez apstājas vismaz 100 reizes un vairāk. Tā galvenā doma ir intensīvi dedzināt kalorijas, galvenais – just uzreiz, kad vēdera prese saraujas un laisties lejā.

Ja ir kādi jautājumi, droši rakstiet komentāros!

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.