Gatavojamies bikini sezonai!

111111Gatavojamies bikini sezonai -10 ieteikumi, kā sagatavot ķermeni bikini sezonai.

1. Sāc vairāk kustēties! Ārā ir pavasaris, silts un saulains, kāpēc gan no rīta nepiecelties ātrāk un neiet uz darbu ar kājām? Vai ar brauc ar velo! Kādā žurnālā reiz lasīju vienu frāzi, kas dziļi palikusi atmiņā – ja dzīvo pārāk tālu darbam un brauc ar sabiedrisko transportu, tad izkāp vienu, divas pieturas ātrāk. Ja sāksi to darīt regulāri, tas būs papildu kaloriju dedzinātājs!2. Sporto svaigā gaisā! Pavasaris ir laiks, kad mostas daba un paši cilvēki, tāpēc es iesaku sportot ārā, svaigā gaisā, cik vien iespējams. Ja neesi iepriekš sportojusi, tad svarīgi sākt ar mazumiņu. Sāc ar pastaigām, līdz pārej uz skriešanu lēnā solītī jeb angliski tas saucas jogging. 30 minūšu lēns skrējiens vakaros vai rītos uzlabos tavu pašsajūtu!

3. Super treniņš 15 minūtēs! Ja nav iespējas, vai kādu iemeslu dēļ nav iespēja iet uz sporta zāli, iesaku kaut nedaudz pavingrot mājās. Vien 15 minūtes dienā var dot rezultātus!

Supertreniņš 15 minūtēs:

20 reizes pietupieni

20 reizes atspiedieni (ja nevari standarta atspiešanos, tad izpildi šo vingrinājumu ar ceļiem pieskaroties grīdai)

20 reizes palēcieni ar plašiem roku vēzieniem uz augšu

50 reizes vēdera prese (ceļi saliekti, rokas aiz galvas un ātras, mazas presītes uz augšu, atraujot vien lāpstiņas dažus cm no grīdas, skats uz grieztiem, nevis priekšu (lai nebūtu slodze kaklam))

4. Sāc rītu ar citrona ūdeni un tasi zaļās tējas! Citrona ūdens izskalos zarnu traktu un pamodinās organismu. Savukārt zaļā tēja stimulēs vielmaiņu un sniegs enerģiju!

5. Pārskati savu uzturu! Līdz pludmales sezonai vairs nav tālu, saņemies un atsakies no pusfabrikātiem, junk food, saldajām maizītēm un dzērieniem, un tortēm. Tas viss var pagaidīt, līdz kamēr sasniegsi sev vēlamo rezultātu. Ja 2 mēnešu laikā tiešām vēlies sasniegt acīmredzamu rezultātu, atsakies no praktiski visa, kas tiek pārdots jau „gatavs”, tajā skaitā, biezpiena sieriņi, saldinātie jogurti un visa veida krēmi, smērējamie sieri, gatavās pankūkas, sveramie salāti, desas, cīsiņi, ruletes un tml. Šajos produktos ir ļoti daudz ogļhidrāti, ko veido cukurs, un arī ļoti daudz sāls, kas veselībai var nenākt par labu (aizkavē vielmaiņas procesus, paaugstina asinsspiedienu un tml.), kā arī, protams, E vielas.

6. Atsakies no alkohola! Uzstādi sev mērķi līdz pludmales sezonai atteikties no ne tikai stiprajiem, bet arī vājākiem alkoholiskajiem dzērieniem, piemēram, vīna. Īpaši par to aizdomājies, ja tev ir liekas svars, jo īpaši sievietēm vīna lietošana aizkavē vielmaiņu un organismā sāk uzkrāties tauki un aizturas ūdens, kam seko „vaļīga” zona un celulīts augšstilbos, kā arī tas redzams tricepsa zonā, nemaz nerunājot par hormonālajām izmaiņām, kas veicina lieko tauku uzkrāšanos sieviešu problēmzonās.

7. Svarīgi ēst sabalansētu uzturu! Ja 2 mēnešu laikā vēlies sasniegt rezultātus, nepārspīlē ar ogļhidrātu daudzumu, kā arī uzņem pietiekamā daudzumā gan olbaltumvielas, gan taukus. No uztura maksimāli vajadzētu samazināt makaronus, rīsus, maizi un ja tomēr sanāk tos lietot, tad labāk izvēlēties pilngraudu. No piena produktiem lieto tādus, kuros ir mazs tauku procents – vājpiena biezpiens, grieķu jogurts u.c.

8. Dzer 2 l ūdens dienā! Ūdenim ir ļoti liela nozīme organisma funkcionēšanā, tas organisma šūnām piegādā uzturvielas un skābekli, kā arī izvada no organisma atkritumvielas. Īpaši svarīgi dzert ūdeni ir fizisko aktivitāšu laikā. Sausa mute treniņa laikā liecina par to, ka ir sākusies dehidratācija, līdz ar to darbaspējas krīt uz leju un treniņu nevar pilnvērtīgi izpildīt. Ja ir grūti sarēķināt izdzerto ūdens daudzumu dienā, atceries vienkārši pirms un pēc katras ēdienreizes izdzert glāzi ūdens (4 ēdienreizes = 8 glāzes = 2 litri  ūdens)

9. Augļus un ogļhidrātus ēd dienas pirmajā pusē! Izvēlies augļus ar zemu ogļhidrātu daudzumu, piemēram, aplesīnus, kivi, bet ābolus un banānus atstāj retākām reizēm. Arī pēc treniņa ir svarīgi uzņemt ogļhidrātus, līdz ar to, ja treniņš ir bijis vakarā, tad ogļhidrātus vislabāk uzņemt no dārzeņiem – svaigiem vai tvaicētiem.

10. Sacensības! Mans stimuls darboties, uzturēt sevi formā ir ne tikai tas, ka esmu veselīga dzīvesveida piekritēja, bet arī fitnesa un bodibildinga sacensības, kurām jāgatavojas 2-3 mēnešus iepriekš. Nospraud mērķi arī sev un būs vieglāk to sasniegt! Sāc ar mazumiņu – piemēram, 1 mēneša laikā ir plāns nomest 2 kg vai arī ielīst jaunā kleitā. Varbūt draudzene arī vēlas ko līdzīgu? Ja nekautrējies, pastāsti par saviem mērķiem un plāniem arī citiem, jo dažreiz citi palīdz mērķi sasniegt vairāk nekā tu spēj tam noticēt. Ja esi jau citiem paziņojusi par saviem plāniem, tad, protams, ka nevēlēsies, lai citi tevī viļas, līdz ar to būs lielāks stimuls darboties!

Pilns raksts un fotogrāfijas: http://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/stils/fitnesa-skaistules-padomi-pirms-bikini-sezonas.d?id=45797197

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.