Diastāze – vai to var salabot, ja izveidojusies sen?

Diastāze – vai to var salabot, ja izveidojusies jau sen?

Bieži saņemu jautājumus attiecībā uz diastāzes tēmu- bet, atgādināšu vēlreiz, kas tad ir diastāze, kā izveidojas un tad ejam tālāk!

Īsiem vārdiem sakot, anatomiski diastāze ir sastiepums starp vēdera priekšējiem jeb taisnajiem muskuļiem, kas radusies vēderam augot grūtniecības laikā. Ja tie ir izveidojuši spraugu vairāk nekā 2,5 cm, tad tā jau skaitās diastāze.
Vairāk par pēcdzemdību diastāzi var palasīt citā rakstā manā mājas lapā uzspiežot šeit.
Ja sievietei ir diastāze, tad biežos gadījumos tam klāt nāk arī muguras sāpes. Attiecīgi tas nozīmē, ka ir nenostiprināta korsete, var būt arī, diemžēl, urīna nesaturēšana vājo un pēc dzemdībām nenostiprināto iegurņa muskulatūras dēļ.
Man bieži jaunās māmiņas uzdod jautājumu, vai no diastāzes var atbrīvoties, ja tā izveidojusies jau pirms vairākiem gadiem? Vai nav jau par vēlu? Mana atbilde vienmēr būs – nē, par vēlu nav nekad!
Pats galvenais ar ko būtu jāsāk – nosakām, vai jums vispār ir diastāze un ja ir, tad kādā pakāpē!
Kā to izdarīt, var apskatīties šajā video manā Instagram kanālā.
Kad ir zināms, cik liela vai neliela ir diastāze, tad varam sākt vingrot pēc manis izveidotajiem vingrinājumiem, kurus var atrast manā Instagram kanālā te un arī te.
Pildām droši katru otro dienu, ideālajā variantā katru dienu vismaz 15 līdz 20 minūtes.
Kā izskatās diastāze? Sk.foto. Tā var būt lielāka, mazāka, platāka utt. Grūtāk to būs redzēt tad, ja ir liekais ķermeņa svars, bet tas nenozīmē, ka to nevar noteikt.
Vienmēr saņemu arī jautājumu, kad tad es redzēšu pirmos rezultātus? Ziniet, tas tiešām ir atkarīgs no daudziem faktoriem! Būs sievietes, kuras pirmos rezultatus redzēs jau pēc pirmajām 3, 4 vingrošanas nedēļām, citām būs nepieciešami 3 mēneši un vairāk. Katra esam individuāla!
Lai vingrošana nestu pēc iespējas efektīvākus rezultātus un diastāze samazinātos, noteikti ikdienā izvairies no straujas piecelšanās no guļus pozas! No gultas celies nevis uz priekšu, sasprindzinot presi, bet gan veļoties uz sāniem, tāpat kā zīdaiņi 🙂 Tādā veidā ne tikai samazināsiet spiedienu uz diastāzes zonu jeb vēdera muskulatūru, bet arī nebūs lieka slodze muguras lejasdaļai, kas var sāpēt.
Ja esi aktīva vingrotāja, seko līdz, lai tomēr Tavā vingrošanas programmā nebūtu tieši taisnās preses vingrinājumi jeb visa veida crunches. Nedari ilgstošu noturēšanos plankā balstā uz elkoņiem! Un nepildi pārlieku daudz lekšanas vingrinājumus (labāk lai vispār nav)!
Ja vingro pie trenera/es, tad speciālists/e noteikti pielāgos Tev vingrinājumus, vismaz es savām online vingrošanas meitenēm tā daru!
Lai patīkama vingrošana un pacietība!
Ja rodas kādi jautājumi, droši vari man rakstīt privāti vai nu uz Facebook kontu vai info@sintijakatkevica.lv.