Šī treniņu programma paredzēta trenētam cilvēkam – tādam, kurš ir aktīvi nodarbojies vai arī līdz šim nodarbojas ar sportu dažas reizes nedēļā. Treniņu programmā ir spēka attīstošie vingrojumi.
Ieskatīsimies šīs treniņu programmas vienas dienas plānā, kurā tiks trenēta ķermeņa lejasdaļa – augšstilbi un sēžas muskuļi, kā arī vēdera preses slīpie muskuļi.
Katru vingrojumu izpildām 3 piegājienos, atpūta starp vingrojumiem 30 sek.līdz 1 min.
Ieskatam – vienas dienas plāns
1) Pietupieni, 3 x 20 atkārtojumi
.
.
.
.
.
2) Sumo pietupieni – izpildām pietupienus, 3 x 20 atk. Ja iespējams, ņemam rokās hanteli-3,4,5 kg smagu (skatoties pēc iespējām).
.
.
.
.
.
.
3) Izklupieni ar hantelēm, 3 x 20. Sākumā ar vienu kāju, pēc tam – otru.
.
.
.
.
.
.
4) Noliekšanās ar hantelēm, 3 x 20. Izpildām vingrojumu gandrīz taisnām kājām.
.
.
.
.
.
.
5) Vēdera prese – apguļamies uz paklāja, saliecam kājas, rokas aiz galvas, kreiso kāju uzliekam uz labās kājas ceļa un ar labo elkoni mēģinām pieskarties pie kreisās kājas ceļa. To pašu atkārtojam ar otru pusi. 3×15 atkārtojumi uz katru pusi.
.
.
.
.
.
.
Ar pieciem vingrojumiem vienā dienā sākumā pilnībā pietiks. Tā var turpināt dažas nedēļas, līdz organisms pats jūt, ka visus vingrojumus var izpildīt tā, ka pietiek spēka darboties vēl. Tad būtu jāmaina programma vai arī jāsāk strādāt ar smagākiem svariem.
Ik pa laikam publicēšu dažādus vingrojumus atsevišām ķermeņa daļām, ja ir konkrēti kādas vēlmes, droši raksti vai arī norādi zemāk komentārus, kuras muskuļu grupas visvairāk interesētu.
vai vingrojot mājās var iegūt labus rezultātus? vai tomēr bez trenažieriem neiztikt?
Atvainojos par novēloto atbildi, šobrīd sacensību laikā, diemžēl, saskaros ar laika deficītu! Vingrojot mājās noteikti var iegūt labus rezultātus, un tomēr tas būs tikai spēka treniņš. Vismaz 1-2 reizes nedēļā paralēli pavingrošanai, vajadzētu iesvīst kardio jeb aerobajā režīmā. Ja ir runa par mājas trenažieriem, tad sākumā pilnīgi pietiekams varētu būt steperis – vienkārši skaties filmu un soļo, šeit strādās ne tikai kāju muskulatūra, bet arī presīte 🙂 Vēl ir svarīgi ievērot sabalansētu uzturu, lai mājas vingrošana nes labus rezultātus.
Labdien!
Gribeju pajautāt, eju uz fitnesu jau kopš februāra, gribēju notievēt, bet sobrīd kājas nav palikušas tievākas, bet gan masīvākas.Gribētos uzzināt kā kājas padarīt tievākas, ja es ēdīšu pēc jūsu fitnesa ēdienkartes piemēra vienai dienai, es varētu dabūt tievākas kājas? Man ir 27gadi, uz sporta zāli eju 4x nedēļā.
Sveika! Fitness ir plašs jēdziens, varbūt vari konkrētāk pateikt, ko Tu dari sporta zālē? Vai darbojies uz trenažieriem vai ej uz grupu nodarbībām? Protams, ievērojot diētu, tievākas paliks ne tikai kājas, bet arī citas vietas ķermenī zaudēs savus apkārtmērus, ja organismu neiedzīsi stresa stāvoklī sportojot par daudz. Ja sportosi vairāk un ēdīsi mazāk, organisms var tieši sākt krāt rezerves (liekos tauciņus). 4 x nedēļā sports ir ļoti ok, tikai jautājums tiešām ir, kas tiek darīts sporta zālē un cik ilgi.
Paldes par atbildi. Sāku ēst pēc jūsu sastādītā parauga “Vienas dienas ēdienkarte” , drīzāk sāku ēst un centīšos pieturēties. Es zālē 20min iesildos uz kardiotrenaziera un arī atsildos 20min uz kardiotrenaziera. Kā arī veicu spēka vingrinājumus kājam, rokā, mugurai, pieme: vienu dienu kājas, otru rokas. Bet nu kājas masīvas palikusas un tauki neiet nost no gurniem. Uz grupu nodarbībām neeju, biju vienreiz tikai uz vēderpresi. Ja piemēram, es ievēroju jūsu sastadīto ēdienkarti un daru to pašu zālē, tad kājas paliks tievākas? Ko Jūs ieteiktu?
Pirms treniņa uz kardiotrenažiera pilnīgi pietiekami ir iesildīties 5-10 minūtes. Cik ilgi notiek spēka treniņš? Atsildīšanās uz kardio trenažiera nav nepieciešama, ja vien tas nav aerobais – kardio treniņš, ko pilda vai nu pēc spēka treniņa vai arī citā dienā, kad nav spēka treniņš. Ja kardio taisi pēc spēka treniņa, tad skaties, lai pulss nebūtu lielāks par 60-70% no maksimālā pulsa (tādā pulsā notiks tauku dedzināšanas režīms)(maksimālo pulsu rēķina 220-vecums), plus mīnus tas varētu bū sākot no 115 līdz 120, 130 sitieniem minūtē (tas tā – virspusēji, bet konkrēti par sevi vari sarēķināt pati). Spēka treniņam nevajadzētu būt ilgākam par 50 min (plus/mīnus), jo sākot no apm.50 min.ķermenī sāk izdalīties kortizols – hormons, kas atbild par stresu un jo lielāks stress, jo organisms sāk uzkrāt taukus. Vairāk noteikti nenozīmē labāk, labāk treniņi lai ir īsāki, bet intensīvāki, atpūtas pauzes varbūt mēģini taisīt mazākas, bet domāju, ka diezgan liela atslēga varētu būt tajā, ka vidēji 40 minūtes no treniņa pavadi iesildoties un atsildoties.
Paldies! Man īstenībā spēka treniņiem ir labi, ja 30min, es taisu 3piegājienus pa 20 reizēm, vai tās ir kājas vai rokas, bet visam ir 3x 20.
Pulsu skatos, bet ne vienmēr sanāk ievērot 125 sitienus, biežāk pārsniedz 130, jo ja taisu uz 125, tad liekas, ka knapi kustos, bet nu tā mēģinu pieturēties.
Vari taisīt 4 piegājienus pa 15 reizēm, spēka treniņš būs garāks un noderīgāks Tavā gadījumā, nekā 20 minūtes iesildīšanās.