Mazkaloriju kazeņu smūtijs

kazenes-smutijsMazkaloriju kazeņu smūtijs būs ideāls pēc treniņa, jo satur gan ogļhidrātus, gan olbaltumvielas!

Protams, ka arī kazenes, līdzīgi kā citas ogas satur daudz minerālvielas un vitamīnus – A, E, K u.c., tāpat arī daudz šķiedrvielas un ir antioksidants. 100 gramos ir tikai aptuveni 43 kalorijas!

Šoreiz kazenes baudām pavisam vienkārši pagatavojamā smūtijā, kas sastāv tikai no 3 sastāvdaļām, neskaitot ūdeni.

.

Sastāvdaļas:

100 g saldētas kazenes

100 g (jeb 1 vidēja izmēra) banāns

25 g sojas proteīns (Supergarden)

200 ml ūdens (var arī jebkuru augu valsts pienu, bet tad uzturvērtība mainīsies)

Visu sablenderējam un gatavs!

Uzturvērtība 1 smūtija porcijai:

200 kcal, OB – 19 g, OH – 35 g, TK – 1.4

 

Saldētas kazenes u.c. saldētas Latvijas ogas var iegādāties Zaļajā govī. Sojas u.c. proteīnus var iegādāties Dabas stacijā.

Comments 2

 1. Minna
  30/08/2016

  Sveika! Vēlējos uzzināt Tavu viedokli par augu valsts uzturu un kalorijām. Vai, tavuprāt, pārejot uz augu valsts uzturu, lai zaudētu svaru, tāpat ir jāierobežo kaloriju daudzums? Ārvalstu vegānu kopienā pastāv uzskats, ka, piemēram, 1500 kcal patērēšana ir organisma mērdēšana badā, un, ka svaru zaudēt viegli var, ēdot augu valsts uzturu 2000 – 2500 kcal dienā.

  Tāpat, kāds ir Tavs viedoklis par eļļām? Vai arī Tu tās uzskati par tukšu produktu ar augstu kaloriju saturu, bez nekādas uzturvērtības?

  1. Sintija Katkeviča
   30/08/2016

   Sveika! Pārejot uz augu valsts uzturu kalorijas jebkurā gadījumā būtu jāierobezo, bet uzņemot maksimāli tik, cik katram cilvēkam ir nepieciešams – ne pārak daudz (jo var veidoties liekais svars) un ne pārāk maz (jo var iedzīvoties veselības problēmās). Esmu dzirdējusi par šādu frāzi – ēst neierobezotu kaloriju daudzumu, bet viss ir atkarīgs no tā, ko tieši Tu ēd. Var ēst dārzeņus varētu teikt, ka neierobežotā daudzumā, jo Tu, visticamāk, vienkārši nespēsi sasniegt maksimālo kaloriju daudzumu, cik Tev dienābūtu jāuzņem. Piemēram, 1 vidēja izmēra paprika = ap 30 kcal, 10 paprikas = 300 kcal, 100 paprikas = 3000 kcal. Redzi, paprikas var ēst neierobezoti, līdzīgi kā citus dārzeņus, kuros ir maz kalorijas, piemēram, tomāts, cukini, gurķis utt., arī ogās ir maz kalorijas.
   Ar eļļām ir tā, ka ja lieto uzturā, tad skaties, lai omega 3 un omega 6 proporcijas būtu tuvas viena otrai. Tuvākajās dienās tieši ir ieplānots pētīt jautājumu par eļļām, tad arī zināšu pateikt jaunāko informāciju par šo tēmu.
   Ceru, ka šis un tas kļuva skaidrāks! 🙂

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.