Kāpēc vingrot online jeb online vingrošanas plusi?

Pēdējo gadu laikā, Covid-19 pandēmijas dēļ strauji attīstījusies vingrošana online. Daudziem tā līdz šim bija neierasta prakse, taču, kad sāc to darīt – atpakaļceļa vairs nav. Kāpēc vingrot online? Pastāstīšu par online vingrošanas plusiem!

Pirmkārt, viena no dārgākajām lietām dzīvē – laiks! Tas ir viens no lielākajiem plusiem! Ikdienā par to var nemaz tā neiedomāties, bet padomā, cik aizņem laiku, lai aizietu vai sliktākajā gadījumā aizbrauktu līdz sporta zālei? Sastrēgumi ceļā, savešana sevi kārtībā pēc treniņa un labi vēl, ja vingro pati sporta zālē vai privāti pie trenera, jo, ja Tavs laiks ir pakārtots sporta nodarbībām, tad atkal jāsaprot, ka Tu savu laiku plāno atbilstoši tām.

Otrkārt, vingro kādā apģērbā vēlies! Protams, ir labi, ja tas tomēr ir un paliek sporta tērps – sporta krūšturis pie kustībām tomēr ir ļoti svarīgs apģērbs, taču kopsummā – ja vingro online, tad vari vingrot ne jaunākajos legingos vai krekliņā! Tev pat nav nepieciešami apavi – vismaz manās online vingrošanas nodarbībās noteikti ne! Tas atkal ir viens pluss!

Treškārt, vingro KAD VIEN VĒLIES! Atceries, ko es stāstīju par laika ietaupījumu? Daudzi treneri piedāvā online vingrošanu platformā Zoom, bet pievērs uzmanību, ka vingrošana Zoom ir konkrētā laikā, bez iespējas vingrot atkārtojumā. Es personīgi savām vingrotājām katru vingrošanas ciklu (ik pa 4 nedēļām) izveidoju jaunu slēģto grupiņu Facebookā. Slēgtajā grupā ielieku tekošo grafiku, taču, ja nevari pieslēgties tiešraidē jeb live, tad visus treniņus ir iespējams noskatīties un pildīt atkārtojumā sev ērtā laikā. Atklāšu, ka 70% manas vingrotājas tieši tā arī dara. Te var rasties pretjautājums – tad kāda jēga vingrot atkārtojumā, ja jebkurus vingrinājumus var dabūt youtube? Jā, vingrinājumus tur dabūt var, bet motivāciju – iespējams. Es personīgi ar meitenēm komunicēju, ja kādai ir kas nesaprotams, lieku sevi nofilmēt un atsūtīt man, izrunājam kļūdas, kas radušās izpildot vingrinājumu, pielāgoju kādus vingrinājumus un tml. Piemēram, manā grupiņā ir meitenes, kuras muguras traumu dēļ nedrīkst lekt, tad es vienmēr rādu alternatīvus vingrinājumus- ko pildīt tā vingrinājuma vietā, ko nedrīkst. Tas pats ar meitenēm, kuras nedrīkst taisīt standarta preses vingrinājumus diastāzes dēļ – uzreiz vingrošanas laikā parādu vingrinājumu. Tas ir tas ar ko mana grupa atšķiras no vienkārša video treniņa youtube. Mana personīgā maksimālā iesaiste. Vingrojot ar mani online Tu saņem personīgu atbalstu un manu iesaisti!

Ceturtais bonuss vingrošanai online – vingro jebkurā pasaules vietā! Manas vingrotājas nav tikai no Latvijas – ir meitenes no Īrijas, Anglijas, Luksemburgas, Šveices un pat no ASV (te gan meitene parasti vienmēr vingro atkārtojumā, jo laika zona krietni atšķiras). Un tad ir manas Latvijas vingrotājas – cik forši, ka meitenes, kuras tik ļoti grib vingrot, bet nav tādas iespējas viņu pilsētā to tomēr var darīt! Ja brauc kaut kur ārpus mājas, tad inventārs nav nepieciešams – visiem vingrinājumiem ir iespējama alternatīva un tos var veikt bez hantelēm!

Maniem vingrošanas grupu treniņiem vari pieteikties spiežot te.