Ko ēst pirms treniņa ir tikpat aktuāls un vienlīdz svarīgs jautājums kā – ko ēst pēc treniņa? Šajā rakstā varēsiet mazliet sīkāk iepazīties ar uzturu, kas būtu ieteicams un vēlams pirms fiziskas slodzes.
Ko ēst pirms treniņa un ko – pēc, to daudzi nemaz nezina, vai domā pilnīgi aplami – labāk neēst neko. Tas, protams, nav pareizi!
Būtībā, nav pat īsti svarīgi, kurā dienas laikā un cikos ir paredzēts treniņš, jo pirms treniņa vissvarīgākais ir uzņemt ogļhidrātus. Ja treniņš ir no paša rīta, tad brokastīs ir ieteicamas pilngraudu auzu pārslas, kuras var ēst ar augļiem (receptes var smelties sadaļā – RECEPTES). Tikpat labi auzu pārslas iepriekšējā naktī var pārliet ar sojas pienu un atstāt ievilkties, tās nav jāvāra (saucas „overnight oats” – pēc šī atslēgas vārda var atrast daudz dažādas receptes). Es personīgi izvēlos pilngraudu auzu pārslas, pārleju ar vārošu ūdeni un atstāju ievilkties uz 5-10 min. Tādā veidā auzu pārslām saglabāsies struktūra un tā nebūs tipiskā auzu pārslu putra, kas varbūt daudziem nemaz negaršo.
Lielākā ēdienreize, kura sastāv no gaļas vai zivs, graudaugiem (griķi, brūnie rīsi) un dārzeņiem jāietur vismaz 2-3 stundas pirms treniņa. Stundu pirms treniņa var apēst kādu augli, ja ir vēlme. Tas dos enerģiju. Pirms treniņa tikpat labi derēs arī tāda uzkoda kā rīsu galetes ar zemesriekstu sviestu, jo tajā ir gan ogļhidrāti, gan olbaltumvielas. Ja runājam par zemesriekstu sviestu, tad noteikti neesmu domājusi lielveikalos nopērkamo zemesriekstu sviestu, kas ir pārpilns ar sāli un hidrogenētiem palmu taukiem (kas var radīt veselības problēmas). Īstu zemesriekstu sviestu meklējiet eko veikalos – cenu ziņā tā atšķirība ir pavisam neliela, bet izvēle ir liela, jo šajos veikaliņos var iegādāties arī mandeļu, ķirbju un sezama sēkliņu sviestus, kas ir tikpat vērtīgi un bagāti ar dažādiem vitamīniem.
Iet uz rakstu „Ko ēst pirms treniņa?”
Visus jautājumus, lūdzu komentāros! Paldies!