Kas ir HIIT kardio treniņš?

hiit-kardio-mansfitness.

Šajā rakstā pastāstīšu par to, kas ir HIIT kardio treniņš un kādus labumus no tā var gūt.

Sāksim ar to, ko nozīmē saīsinājums HIIT – no angļu val.tulkojot tas ir High Intensity Interval Training, kas nozīmē augstas intensitātes treniņus, kas apvienoti ar zemas intensitātes treniņiem.

Maksimālais HIIT kardio treniņa laiks ir ap 20 minūtēm, lai organismam neiestātos “taupīšanas” režīms. Šajās 20 minūtēs ļoti efektīgi tiek sadedzinātas kalorijas un vislielākais pluss ir tas, ka atšķirībā no parasta kardio treniņa, vielmaiņas procesi organismā vēl turpina notikt vismaz 2 stundas pēc treniņa.

HIIT kardio treniņš ir lieliska alternatīva aizņemtajiem cilvēkiem, jo 40 minūšu aeroba treniņa vietā mums ir jāpavada tikai, piemēram, 20 minūtes, bet sadedzinātās kalorijas būs tikpat daudz, cik 40 minūtēs. Šķiet neticami? Tas ir pierādīts! Un to var ļoti labi izeksperimentēt uz sevi!

Kāds ir HIIT kardio treniņš?

Tagad pats galvenais – kāds tad ir šis kardio treniņš? Tas ir tas pats treniņš, kas tiek veikts uz jebkura kardio trenažiera  – eliptiskais trenažieris, skrejceliņš, velo u.c. vai arī brīvā dabā – skrienot, piemēram. Viss tiek darīts pēc viena principa. Vienmēr iesildamies 5-10 min kā ierasts. Ja runa ir par skriešanu, tad  – pēc iesildīšanās turpinām skriet vienmērīgā tempā 2 min, pēc tam 30 sek skrienam paātrinātā tempā, pēc tam atkal skrienam tādā pašā tempā kā iepriekš 2 min. Atkārtojam 9 reizes. Tādā veidā varam skriet, sasniedzot 20 min. To pašu var darīt uz jebkura kardio trenažiera, vienkārši mainot tempu – te ātrāk, te lēnāk. Nav noteikts, ka obligāti jāskrien 2 min un lielais temps jāskrien tieši 30 sek, bet tas ļoti labi derēs tieši iesācējiem. Tie, kuri jau kādu laiku pēc šī principa skrien, var sākt skriet 1 min skrien ātri, 1 min lēnākā tempā. Profesionāļi skrien lēni tikai 30 sek, 1 min ātri (respektīvi, viss ir otrādi nekā iesācējam).

Galvenais atcerēties – obligāti pēc kardio treniņa atsildīties! Turpini skriet vēl vismaz 5 min vidējā tempā!

Vērojam sevi un nepārslogojam, sākumā šādu HIIT kardio treniņu nevajadzētu ilgāk par 10 min, skatāmies pašsajūtu!

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.