Griķu pārslu putra ar smiltsērkšķiem

20161105_080047Griķu pārslu putra ar smiltsērkšķiem būs lielisks enerģijas un vitamīnu lādiņš rītam! Ieteicamas brokastis arī pirms treniņa.

Smiltsērkšķi ir jālieto jo īpaši rudens un ziemas periodā, jo satur daudz vitamīnus, īpaši C vitamīnu un uzlabo imunitāti.

Smiltsērkšķis satur tikai 25 kalorijas uz 100 gramiem! Tas satur arī ļoti lielu daudzumu C vitamīna – pāri par 300% no ieteicamās dienas devas, tātad būtībā pietiek apēst pat mazāk nekā 50 grami un tiks iegūta jau visa ieteicamā C vitamīna dienas deva. Vēl arī smiltsērķis satur daudz dzelzi – 100 gramos noteikti jau būs pāri ieteicamās dzelzs dienas devas. Vērtīgi, vai ne?!

Tagad par brokastu  – griķu putras pagatavošanu.

Sastāvdaļas:

40 g griķu pārslas

50 g saldēti smiltsērkšķi

1 neliels banāns

Kanēlis

Kokosriekstu skaidiņas

Pagatavošana:

Uzvāram ūdeni, aplejam griķu pārslas tikai tik daudz, lai ūdens tās nosegtu, uzliekam virsū šķīvīti un atstājam uz 5 min. ievilkties. Pa to laiku sagriežam banānu ripiņās, izņemam smilšērkšķus no saldētavas, lai pavisam nedaudz atlaižas.

Pēc brīža beram banānu pa virsu griķu pārslu putrai – ūdens jau būs ievilcies griķu pārslās. Beram virsū smiltsēršķus, kanēli un kokosriekstu skaidiņas – ja nepieciešams, samaisām un veselīgā putra ir gatava baudīšanai. Lai enerģijas pils rīts! 🙂

Uzturvērtība 1 porcijai:

238 kcal, OH- 53, OB – 6.3, TK- 1.2

 

 

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.