5 produkti, kas paātrina vielmaiņu

7bb59a92e686bb9754f116f2c449b84a5 produkti, kas paātrina vielmaiņu – zaļā tēja, kanēlis, kajēnas pipari, greipfrūts, kaņepes. Izlasi, kā darbojas katrs no produktiem un cik, iespējams, lieto tos savā uzturā – arī tad, ja nav īpašas vajadzības paātrināt vielmaiņu – produktus būs veselīgi iekļaut uzturā!

1. Zaļā tēja

Zaļās tējas sastāvā ir kofeīns, kas paātrina vielmaiņu, turklāt ir lielisks un spēcīgs antioksidants, un plus vēl arī palīdz no organisma izvadīt toksīnus. Ja par kafiju ir dzirdēti tik daudz plusi, kā mīnusi, tad par zaļo tēju viennozīmīgi ir dzirdēti plusi. Līdz ar to – izvēlamies zaļo tēju!

2. Kanēlis

Arī kanēlis uzlabo vielmaiņu, tāpēc ir ieteicams to piebērt klāt putrai, pārkaisīt augļus vai pagatavot pašam savu latte no cigoriņiem un pārkaisīt ar kanēli.

3. Kajēnas pipari

Kajēnas (un arī Jalepeno, Čili) piparu sastāvā ir tāda īpaša viela kā kapsaicīns, kas dod šiem pipariem asumu un paātrina vielmaiņu.

4. Greipfrūts

Greipfrūts pazemina insulīna līmeni, kas pēc maltītes veicina ātrāku ēdiena pārstrādāšanu, kas attiecīgi liek organismam patērēt vairāk enerģijas, dedzinot kalorijas. Tāpēc greipfrūts ir tas auglis, kas ir daudzu diētu sastāvā.

5. Kaņepes

Kaņepes veicina ātrāku svara zudumu dēļ tā, ka tas ir bagātīgs šķiedrvielu avots – savukārt šķiedrvielas ir dabisks zarnu “attīrītājs” un veicina vēdera izeju, kā rezultātā uzlabojas metabolisms jeb vielmaiņa. Kaņepes ieteicams uzturā lietot dažādos veidos – kaņepju sēklas, proteīna pulveris (īpaši sportistiem), kaņepju pavalgs u.c.

Write a comment

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.